Xiaomi ilk güneş panelli dış mekan kamerasını tanıttı

Xiaomi, Çin’de ilk güneş paneli destekli dış mekan kamerasını resmi olarak tanıttı. Bu yeni güneş paneli, özel olarak Xiaomi BW500 dış mekan kamerası için tasarlandı ve sadece bu modelle uyumlu. Güneş paneli, kamera için 5W’a kadar güç sağlayabiliyor. İlk olarak kısa bir süre önce duyurulan güneş panelinin fiyat bilgisi ise şimdi açıklandı.

Yüksek verimli monokristal silikon malzemeden üretilen Xiaomi dış mekan kamerası güneş paneli, sürekli kayıt imkanı sunuyor. Xiaomi, güneş panelinin her gün üç saatlik doğrudan güneş ışığı aldığında yüksek verimlilikle çalışabileceğini belirtiyor. Panel, IP66 toz ve su geçirmezlik korumasına sahip, bu da optimum kullanım sağlıyor. Ayrıca su geçirmez USB-C şarj kablosu ve şarj portu için kanat şeklinde yumuşak kauçuk tasarımı bulunuyor. Bu tasarım, şarj sırasında yağmur suyunun cihaza girmesini etkili bir şekilde engelliyor.

Geçen ay Xiaomi, BW500 dış mekan kamerasını kitlesel fonlama yoluyla piyasaya sürdü. Bu kameranın kitlesel fonlama fiyatı 51 dolar olarak belirlenmişti. BW500, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe ve F1.6 büyük diyafram açıklığına sahip. 136 derece görüş açısına sahip geniş açılı bir lens kullanıyor. Kamera, güçlü bir kızılötesi ve tam renkli LED aydınlatma sistemiyle donatılmış durumda. LED ışıklar, loş ortamlarda akıllıca aydınlanarak 10 metreye kadar net gece görüşü sağlıyor.

Xiaomi BW500 kamera, 10.000 mAh batarya kapasitesiyle geliyor ve Xiaomi’ye göre altı aya kadar dayanabiliyor. Model, düşük güç tüketim algoritması kullanarak batarya kullanımını sahne koşullarına göre ayarlayabiliyor. Bu modelin genişletilmiş batarya ömrü, Xiaomi dış mekan kamerası güneş paneliyle bağlandığında daha da artıyor. Bu sayede cihaz için kesintisiz güç kaynağı sağlanıyor. Xiaomi dış mekan güneş panelinin fiyatı ise Çin’de 27 dolar olarak belirlendi ve Xiaomi Mall’da satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir