Koç Holding’in Azerbaycan’daki sağlık adımı

Gökmen Mert KURAL

Cengiz Holding’den Kalyon’a, Kolin’den Demirören’e Türk devlerinin son yıllarda yoğun ilgi gösterdiği Azerbaycan, iki önemli konuğu ağırladı. Türkiye’nin en büyük grubu Koç Holding ile birlikte enerji işleriyle tanınan Aksoy Holding yönetimi, Bakü’yü ziyaret etti.

Azerbaycan’ın Ekonomi Bakanı Mikayil Cabbarov, görüşmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Görüşmeye Koç Holding’in Sağlık Grubu CEO’su Erhan Bulutcu ile Aksoy Holding CEO’su ve Başkan Yardımcısı Batu Aksoy katıldı.

Cabbarov, görüşme için “Azerbaycan-Türkiye birliği ve başarılı ekonomik ortaklık platformu, ortak girişimlerin hayata geçirilmesiyle gelişmeye devam ediyor. Türkiye’nin Koç Holding ve Aksoy Holding şirketlerinin temsilcileriyle yaptığımız toplantıda, ülkemizde yatırım projelerinin hayata geçirilmesi fırsatları konusunda da görüş alışverişinde bulunduk. İş birliği potansiyeli olarak” dedi.

GEÇEN HAFTA ANTALYA’DA HASTANE ZİNCİRİNİ ALMIŞTI

Son dönemde sağlık alanına yoğunlaşan Koç Holding, geçen yıl tıbbi cihaz şirketi Bıçakçılar Global’i bünyesine katmış, geçen hafta Anatolia Hospital markasıyla Antalya’da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş’nin (KMC) sermayesinin yüzde 80’ine denk gelen toplam 66 milyon 581 bin TL nominal değerli payı devralmıştı.

Bilindiği üzere Vehbi Koç Vakfı, sahibi olup yönettiği Amerikan Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi, Amerikan Tıp Merkezi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi ve Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi ile Türkiye’de özel bir vakıf tarafından yönetilen en geniş çaplı sağlık yatırımını oluşturuyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir